قیمت ساخت سوله

هزینه ساخت سوله:

هزینه های ساخت سوله معمولا به عوامل مختلفی بستگی دارد. چرا که سوله ها دارای کاربرد های گوناگونی بوده و قیمت های آنها متفاوت می باشد. بنابراین افراد به عنوان فرد تصمیم گیرنده می بایست از قیمت های سوله مطلع باشند تا بتوانند با برنامه ریزی درست پیش رفته و عوامل مختلف در قیمت را بشناسند. یکی از مهم ترین عواملی که بر ساخت سوله اثر می گذارد معمولا هزینه های مربوط به مصالح ساختمانی می باشد و نوع مصالحی که شما مصرف می کنید علاوه بر قیمت بر روی کیفیت نیز اثر  می گذارد. با خواندن این متن شما می توانید با اطلاعات مفید از هزینه های سوله بودجه ی لازم را ارائه داده و به بهترین نتیجه برسید.

عوامل موثر در هزینه ساخت سوله

۱٫     کاربری سوله که به این معنی می باشد که هدف شما از ساختن سوله چیست و برای چه نوع مکانی می خواهید اقدام به ساخت سوله نمایید.

۲٫     ابعاد سوله و نوع سوله ای که می خواهید بسازید.

۳٫     نیاز بودن به جرثقیل  یا خیر

۴٫     شرایط اقلیمی و نوع مکان احداثی

۵٫     مصالح پوشش دیوار

۶٫     مصالحی که برای پوشش سقف استفاده  می شود.

۷٫     مصالح مورد نیاز برای نمای سوله

۸٫     پوشش کف سالن

۹٫     تجهیزات مورد نیاز برای روشنایی

۱۰٫   تجهیزات مورد نیاز برای ارائه ی سیستم تهویه ی مطبوع

در صورتی که شما از سایر موارد بالا مطلع بوده و تک تک در نظر داشته باشید به راحتی می توانید هزینه های مربوط به سوله ی مورد نظر را بررسی نمایید. بنابراین سوال هزینه ی ساخت سوله معمولا سوال بسیاری از افراد می باشد. قیمت و هزینه ی ساخت سوله به صورت متر مربع بررسی می شود. گفتن دقیق هزینه ی ساخت سوله معمولا اندکی مشکل می باشد و با دانستن هزینه های بالا نیز شما  می توانید تنها میانگینی از هزینه های مربوط به ساخت را به دست اورید. اما شما با دانستن موارد بالا می توانید راحت تر با این مسئله کنار بیایید و قیمت حدودی را تخمین بزنید. به طور میانگین و کاملا حدودی قیمت ساخت یک سوله با توجه به مواردی که در بالا گفته شد ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان برای ساخت هر متر مربع می باشد.

قیمت ساخت سوله

قیمت ساخت سوله از مهم تزین و اولین فاکتورهای ایجاد رغبت برای صنعتگران به جهت سفارش ساخت انواع سوله برای کاربری های مد نظرشان می باشد. چرا که این هزینه در قیاس با ساخت ساختمان هایی با کاربرد مشابه تا حدود بسیار زیادی دارای کاهش می باشد.

در قیمت ساخت سوله عوامل متعددی درگیر می شوند که شناخت پیدا کردن از آن ها می تواند ما را در برآورد هزینه ی ساخت سوله یاری بدهد. البته با این وجود قیمت ساخت سوله با در نظر گرفتن آیتم های مختلف دارای برآوردی تقریبی می باشد که با توجه به نوسان قیمت فوندانسیون و انواع ابزارها برای ساخت این سازه فلزی، ممکن است که هزینه ها به میزانی دارای کاهش یا افزایش باشند.

با این وجود عمده ی عوامل تاثیر گذار در ساخت سوله به طور کلی شامل: قیمت فولاد، وزن سوله، کاربری سوله، نصب یا عدم نصب چرثقیل در آن، طبقاتی بودن یا نبودن سوله، ابعاد سوله و اشکال آن ها، زمین محل احداث، نوع پوشش مناسب برای سقف، پوشش مناسب برای کف سالن، مصالح مورد نیاز برای پوشش دیوارها، نما و نازک کاری، تجهزیات روشنایی و تهویه هوا و بسیاری از عوامل مشابه دیگر می شود. که در مواردی انجام برخی از امور دیگر بر روی این سازه می تواند برای آن نوسان قیمت ایجاد نماید.

به عنوان مثال برخی از سفارشات خاص مشتری در رابطه با درها و پنجره ها و ایجاد انواع عایق ها و موارد مشابه بر قیمت ساخت سوله تاثیر گذاشته و اندکی آن را بالاتر می برند.

پیرو توضیحات فوق، لازم به ذکر است که؛ به دلیل حجم زیاد فولاد به کار برده در ساخت سوله ها، یکی از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت ، قیمت فولاد به کار رفته می باشد که در بازار امروزی دارای نوسانات زیادی است و برای  تخمین میزان هزینه ای که در بر می گیرد بایستی به صورت روزانه از بازار استعلام گرفته شود.

انواع سازه های فلزی, ساخت سوله, سازه های فلزی, سوله سازی, سوله سپید, سوله های سبک, قیمت ساخت سوله

هزینه ساخت سوله : قیمت سوله : در ساخت سوله ابتدا باید یکسری فاکتورها را در نظر داشت یکی از این فاکتورها هدف و کاربرد آن است که باید به طور دقیق مشخص شود که به چه منظوری قرار است از این سوله استفاده شود چون روش و نحوه ی ساخت سوله بنا به کاربری آن تعیین می گردد به طور مثال در سوله های ورزشی نیاز به سازه ای با دهانه بزرگ داریم  تا محدودیتی در آن وجود نداشته باشد پس باید روشی را انتخاب کنیم که ساخت دهانه آن هزینه ی اضافی و گزافی در پی نداشته باشد .

طراحی و ساخت سوله های استاندارد به وسیله مهندسین و افراد آموزش دیده ای انجام می شود که مهارت کافی را در این زمینه داشته باشند و بتوانند از عهده ی این مهم برآیند زیرا ساخت اصولی و دقیق سوله نیاز به دانش زیادی در زمینه صنعت سوله سازی دارد . بدیهی است عدم توجه و دقت کافی در این زمینه سبب ضرر های هنگفتی خواهد شد که صرفه اقتصادی این سازه ها را از بین خواهد برد .

هزینه ساخت سوله ها با هم متفاوت است و هر سوله بنا به روش ساختش و کارایی اش قیمت متفاوتی هم دارد عوامل بسیاری در این مورد دخیل هستند , برخی از آن ها را شرح می دهیم :

  1. ابعاد سوله که شامل طول و ارتفاع آن است .
  2. ابعاد دهانه ی سوله ها .
  3. نوع منطقه جهت احداث سوله .
  4. میزان مهارت تیم ساخت سوله .
  5. نیروهای وارد بر سوله مثل نیروی باد یا زلزله .
  6. بارهای وارد بر سوله مانند جرثقیل های موجود در سوله .
  7. نوع متریال مصرفی در سوله اینکه از چه کیفیتی برخوردار است .
  8. وزن فلز مصرفی در سوله که نسبت مستقیم با قیمت آن دارد .
  9. و سایر عوامل این چنینی

سوله ارزان :

با حداکثر استفاده از امکانات موجود در ساخت سوله می توان سوله هایی با قیمت های به مراتب کمتر ساخت که از کیفیت خوبی هم برخوردار باشند , سوله های خرپایی نمونه خوبی از سوله های ارزان قیمت هستند و به همین دلیل هم استفاده از آن ها در سراسر دنیا فراگیر شده است .

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *