سوله سبک خرپایی

ساخت سوله سبک خرپایی

ساخت سوله سبک خرپایی : بر کسی پوسیده نیست که در عصر حاضر که به عنوان عصر تکنولوژی شهرت دارد، همواره پیشرفت ها و تحولاتی در زمینه ی صنعت نیز مانند تمام زمینه های دیگر رخ داده است و آدمی را ناگزیر به استفاده ی حداکثری از توان علمی و فنی در این زمینه کرده است.

ساخت سوله ها نیز که به عنوان جایگزین ساختمان ها در حال گسترش می باشد ، از این قاعده مستثنی نشده و همگام با علوم روز دنیا پیشرفت های قابل توجهی داشته است.

همین همگام شدن با پیشرفت تکنولوژی ها باعث شکل گیری ایده ی ساخت سوله سبک خرپایی ( فروش سوله ) در ذهن مهندسین و متخصصین این امر شده است. به این شکل که بتوانند با رعایت کردن استانداردهای قانونی در ساخت، میزان وزن این سازه را به حداقل رسانده و قابلیت تولید آن ها را با داشتن دهانه هایی در متراژهای نامحدود در کنار صرف هزینه ای اندک ایجاد نمایند.

عامل تخصص و پیشرفت علمی و صنعتی بی تاثیر بر اشکال ظاهری این سازه ها نبوده و  باعث شده است که بتوان ظواهری زیبا و مدرن را برای آن ها طراحی کرده و بسازند و از این طریق، کاربرد آن ها را به مصارف متعددی مانند تالارها و سالن های همایش و اجتماعات و غیره که نیازمند داشتن فضاهایی شیک می باشند نیز، تعمیم دهند.

با عنایت به توضیحات داده شده می توان به این موضوع اشاره کرد که ؛ استفاده از شیوه های مدرن در ساخت، باعث تولید سالن ها و مکان هایی که دارای دهانه های بسیار بزرگ و غیر فابل ساخت با انواع تیرورق ها بوده اند، شده است که دارای کمترین هزینه ها با بیشترین میزان بهره وری ها در عین انسجام و زیبایی ظاهری شده است.

همچنین خاصیت نصب انواع جرثقیل ها در این نوع سوله همچنان حفظ شده است به گونه ای که می توان جرثقیل هایی با تناژ بالا را بدون نیاز به وجود ستون های میانی ، در آن ها نصب کنند.

 

به سوله, خرپا سوله, خرید سوله خرپایی, ساخت سوله ها, سبک سوله, سوله, سوله های خرپایی, نصب انواع سوله, هزینه ساخت سوله خرپایی

مشخصات ظاهری سوله خرپایی

سوله های خرپایی ؛سوله هایی از جنس فلز با سقف های متنوع (قوسی،شیبدار و.. )که بنا به کارایی شان و نوع نیاز مشتری با ظاهر متنوع، ساخته می شوند .

در پوشش سقف سوله می توان از مواردی چون :

۱- ساندویچ پانل های سقفی و دیواری از جنس پلی اورتان (بهترین و کاراترین انتخاب )

۲- ورق آلومینیوم با عایق پشم شیشه، گالوانیزه، آلوزینک

۳- وررق سقفی برای پوشش سقف و اجر وسیمان برای پوشش دیوار های سوله  ( روشی سنتی که کاربرد کمتری دارد ) استفاده کرد.

از سوله ها معمولا در سالن های صنعتی استفاده می شود سوله ها در وزن ها و ابعاد مختلفی تولید می شوند، عامل زیادی در تعیین وزن سوله نقش دارد برخی از آن ها عبارت اند از:

۱-منطقه ی جغرافیایی جهت ساخت سوله (از جهت میزان بارش برف،وزش باد و یا طوفان )

۲-دهانه ی سوله

۳-نصب یا عدم نصب جرثقیل سقفی

۴-ارتفاع

۵-ستون ها

 

مزایای سوله های خرپایی

سوله های خرپایی نوعی از سوله ها هستند که دارای مزایای زیادی هستند و به دلیل همین مزایا بسیاری را به سمت خرید سوله های خرپایی سوق داده است.

سوله هایی با ظاهر خرپاشکل و مناسب در تمامی مواردی که نیاز به سازه های فلزی می باشد. از جمله مزیت های سوله های خرپایی می توان این چنین گفت:

۱- روشی است به صرفه در ساخت پل های عظیم که متحمل بارها وفشار های زیادی هستند.

۲- عدم وجود محدودیت در ساخت ابعاد دهانه ی سوله

۳- پایین و به صرفه بودن قیمت حمل ونصب سوله

۴- ارزان بودن قیمت تمام شده ی اسکلت سوله

۵- نصب انواع جرثقیل ها در این سوله ها امکان پذیر است.

۶- در برابر بار ها و فشار های وارده بسیار مقاوم و مستحکم می باشند.

۷- امکان دمونتاژ ومونتاژ گردن قطعات به دفعات

۸- سرعت بالای طراحی، ساخت و نصب سازه یا متدهای جدید

۹- لرزش و جابجایی به میزان چشمگیری در این نوع سوله کاهش یافته است.

این سازه ها (سوله های خرپایی ) به طور متوسط ۱۵درصد ارزانتر از سوله هایی هستند که با روش تیر ورقی ساخته می شوند.

برخی از دلایلی که سوله های خرپایی را به دیگر سوله ها متمایز می کند را شرح دادیم.

می توان از کاربرد های سوله های خرپایی موارد زیر را نام برد:

سالن های ورزشی- سالن های نمایشگاهی- سالن های صنعتی- کارگاه ها- سرد خانه ها- سازه های شهربازی- تعمیرگاه ها- اشیانه های هواپیمایی- شلترهای متحرک- پارکینگ ها و بسیاری موارد دیگر.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *