ساخت انواع جرثقیل

ساخت انواع جرثقیل

ساخت انواع جرثقیل : ساخت جرثقیل به عنوان ابزاری که با پیشرفت تکنولوژی ها به وجود آمده است و به عنوان نیرویی غیر انسانی و صنعتی به کمک انسان در انجام کارها و حمل بارهایش آمده است، امروزه مورد استقبال تولید کننده هاو صنعتگران زیادی برای به کارگیری آن در صنایع مختلف قرار گرفته است.

همان گونه که همه ی ما می دانیم، ساخت جرثقیل مانند تمامی ابزار آلات صنعتی دیگر، امری تخصصی و علمی می باشد که نیاز بقه انجام محاسبات زیادی دارد . چرا که از این وسیله غالبا در کاربردهایی استفاده می کنند که باید توان حمل بارهای بسیار سنگینی را داشته باشند.

علاوه بر محاسباتی که در هنگام طراحی و ساخت جرثقیل به وسیله ی نرم افزارها و نیروهای آموزش دیده انجام می شود؛ به این دلیل که جرثقیل ها برای کاربرد در سوله ها استفاده ی زیادی دارند، یکی از محاسبات مهم در رابطه با آن ها، محاسبه ی بار دینامیکی نوعی از جرثقیل است که ما قصد استفاده از آن را در سوله ی مورد نظرمان داریم،که این کار فقط از عهده ی افراد تحصیل کرده در این حیطه بر خواهد آمد.

ساخت جرثقیل ها در ابتدا با وسایل بسیار مبتدی انجام گرفته است به گونه ای که بتواند ابتدایی ترین نیازهای انسان را از جمله کشیدن آب از چاه ها؛ برطرف نماید. اما با توجه به این که نیازهای انسان همواره در حال تغییر بوده است، این وسیله نیز روند تکاملی پیدا کرده است و امروزه بیشترین کاربرد را در صنایع مختلف دارد. بنا براین توضیحات، ایجاب می کند که ساخت جرثقیل ها را شرکت هایی به عهده بگیرند که دارای دستگاه های پیشرفته برای ساخت و نیز نیروهای تخصصی برای طراحی این ابزار کارآمد در دنیای امروز باشند. چرا که اگر غیر از این اتفاق رخ دهد، امکان ایجاد آسیب ها و ضررهای مالی و جانی، دور از ذهن نخواهد بود.

استفاده از آن را در سوله, بیشترین کاربرد در صنایع, ساخت انواع جرثقیل, ساخت انواع جرثقیل ها, ساخت جرثقیل, ساخت جرثقیل ها,طراحی و ساخت جرثقیل

فروش جرثقیل

فروش جرثقیل : جرثقیل ها برای سازه های مسکونی، صنعتی؛ عمومی و بسیاری از ساخت های دیگر مورد استفاده قرار می گیرند. بنابراین برای ساخت ها و اجرا ها بسیار ضروری می باشند. چرا که توسط جرثقیل ها بسیاری از ابزار و وسایل جا به جا می شوند. فروش و یا خرید جرثقیل بسیار گران قیمت و پر هزینه می باشد. چرا که جرثقیل ها سازه هایی پیچیده و عظیم الجثه بوده و ساخت آن ها نیازمند تخصصی بسیار پیچیده می باشد. در روند فروش و یا خرید جرثقیل می توان برای صرفه جویی در هزینه از اجاره ی جرثقیل نیز استفاده نمود . قیمت اجاره ی جرثقیل ها تا حد زیادی به وزن ان بستگی دارد البته این موضوع در قیمت خرید و فروش جرثقیل نیز تاثیر گذار می باشد. به این منظور که هر چه جرثقیل وزن بالا تری داشته باشد قیمت خرید بالا تری خواهد داشت.

طول عمر جرثقیل

در امر خرید و فروش جرثقیل به این موضوع نیز باید توجه نمود که یک جرثقیل چه مدت زمانی می تواند به صورت مفید کار کند. به طور معمول یک جرثقیل معمولی در حدود ۲۵ سال توانایی دارد کار کند و بار ها را جا به جا نماید. البته طول عمر جرثقیل نیز به عوامل زیادی بستگی دارد و این که یک جرثقیل چقد کار می کند به نحوه ی استفاده از آن بستگی دارد. توجه به این موضوع که یک جرثقیل باید با شیوه های درست استفاده و یا تعمیر و نگهداری شود نیز بسیار مهم می باشد. هر چقدر از جرثقیل استفاده ی پی در پی بیشتری شود طول عمر جرثقیل نیز کاهش پیدا می کند.

جزئیات در خرید و فروش جرثقیل

در هنگام خرید و فروش فرد فروشنده حتما می بایست جزئیات جرثقیل را بازگو  نماید. توجه به گارانتی جرثقیل و ضمانت محصول مهم بوده و باید مورد توجه قرار گیرد. موضوع گارانتی به معنی چگونگی تقبل هزینه های نگهداری و یا تعمیر جرثقیل و قطعات معیوب می باشد. در صورت خرید جرثقیل نیز می توان در زمان لازم از آن استفاده نموده و در زمان بیکاری از آن به عنوان سرمایه استفاده کرده و به شرکت های دیگر اجاره داد.

اجاره ی جرثقیل, انواع جرثقیل, تعمیر جرثقیل, جرثقیل, جزئیات در خرید و فروش جرثقیل, خرید جرثقیل, خرید و فروش جرثقیل, طول عمر جرثقیل, فروش انواع جرثقیل, فروش جرثقیل, هزینه های نگهداری جرثقیل

قیمت جرثقیل

قیمت جرثقیل : جرثقیل ها انواع زیادی دارند و سازه هایی هستند که از آن ها برای جا به جایی ابزار و وسایل استفاده می شود. جرثقیل ها در ابتدا به صورت چوب بودند و در زمان خود استفاده های مفیدی را داشته اند. اما رفته رفته و با پیشرفت صنعت ساخت جرثقیل ها در انواع گوناگون رونق پیدا کرد چرا که با این پیشرفت نیاز های متعددی به وجود آمد و جرثقیل قبلی نمی توانست خیلی از این نیاز ها را برطرف سازد از این رو این دلیل باعث پیدایش ساخت جرثقیل های متعدد شد. لازم به ذکر است که هر چه انواع بیشتری از جرثقیل ساخته شده ساختار آن نیز پیچیده تر شد اما به سهولت کار کمک شایانی کرده است.

قیمت  جرثقیل به طور کلی به عوامل زیادی وابسته می باشد. بنابراین خرید و فروش جرثقیل ها باید با اطلاع از این عوامل بوده تا بتوان یک جرثقیل خوب و مرغوب را خرید و فروش کرد. عوامل موثر در قیمت خرید و یا فروش جرثقیل به نحو زیر است:

·        نوع جرثقیل یکی از عوامل مهم در قیمت آن می باشد در بین انواع آن هر کدام معمولا قیمت متفاوت با دیگری را داراست.

·        سال ساخت جرثقیل نیز مهم است. چرا که به طور کلی یک جرثقیل در حدود ۲۴ سال کارایی دارد. بنابراین باید جرثقیلی را انتخاب نمود که سال ساخت به روز تری داشته باشد. که این موضوع بر روی قیمت تاثیر گذار بوده و ممکن است جرثقیل هایی که سال ساختشان به روز است قیمت بیشتری نسبت به سایر داشته باشند.

·        سومین عامل عمده در قیمت خرید و فروش جرثقیل کیفیت آن می باشد. همان طور که در بحث خرید و فروش سوله و یا سایر سازه ها مطرح است در هنگام قیمت گذاری کیفیت جرثقیل بسیار مهم است. و هرچه جرثقیل با کیفیت تر باشد مسلما قیمت بالاتری دارد.

اما در حالت کلی باید جرثقیلی را انتخاب نمود که علاوه بر این که  نیاز ما را بر طرف می سازد عوامل بالا را نیز دارا باشد. چرا که فقط قیمت مهم نبوده و سایر عوامل در خرید جرثقیل حرف اول را می زنند.

انواع جرثقیل, جرثقیل, جرثقیل سوله, خرید جرثقیل, قیمت انواع جرثقیل, قیمت جرثقیل, قیمت خرید جرثقیل, قیمت خرید و فروش جرثقیل, قیمت فروش جرثقیل, نوع جرثقیل

خرید جرثقیل

خرید جرثقیل: فرآیند خرید و فروش جرثقیل همانند خرید سوله فرآیندی بسیار پیچیده می باشد. برای خرید جرثقیل عوامل زیادی حائز اهمیت هستند. به این صورت که شما برای خرید یک جرثقیل خوب باید به عواملی مانند سال ساخت جرثقیل، نوع ساخت، میزان وزن آن که به تن محاسبه می شود و عواملی از این قبیل می بایست توجه نمایید.

تاریخچه جرثقیل

تاریخچه ی جرثقیل به زمانی باز می گردد که بشر نیاز به وسیله ای برای حمل وسایل بیشتر از توان خود را احساس کرد. برای رفع این نیاز به فکر ساخت و یا تهیه ی وسیله ای برای انجام این کار افتاد. استفاده از این وسیله و یا وسایل مشابه به حدود ۴۰۰۰ سال قبل باز می گردد. به طور مثال از وسیله ای چوبی و با ساختاری خاص برای بالا آوردن آب از چاه استفاده می شده است که از این سازه به عنوان یک جرثقیل استفاده می شده است.

انواع و حالات مختلف خرید جرثقیل

جرثقیل ها انواع گوناگونی دارند. که به صورت زیر  می باشد:

جرثقیل های برجی: از این نوع جرثقیل که به آن جرثقیل تاور کرین نیز گفته می شود برای سازه هایی که گسترده می باشند استفاده می شود. جرثقیل های برجی به صورتی طراحی شده اند که قابل نصب بر روی زمین هستند.

جرثقیل های ماشینی: جرثقیل های ماشینی در دو صورت بر روی زمین نصب می شوند که یکی از حالات به صورت ثابت و نصب جک و دیگری به صورت کارگاهی و یا متحرک با بار می باشد.

جرثقیل بازویی: جرثقیل های بازویی در دو حالت مورد استفاده و نصب قرار می گیرند که می توانند بازویی به روی دیوار و یا ستونی باشند.

جرثقیل های دروازه ای: جرثقیل های دروازه ای به صورت دروازه ای و یا نیم دروازه ای می باشند. از این نوع جرثقیل در سازه های گسترده نیز استفاده می شود.

جرثقیل های آویز: از جرثقیل های آویز برای ساخت هایی که محدودیت فضا و یا مکان دارند استفاده می شود. این جرثقیل ها در حدود  ۵ تن ظرفیت داشته و در صنعت خودرو سازی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در سازه هایی با محدودیت ارتفاع استفاده از جرثقیل های آویز نیز زیاد است.

جرثقیل بازویی, جرثقیل های آویز, جرثقیل های برجی, جرثقیل های دروازه ای, جرثقیل های ماشینی, جزئیات در خرید و فروش جرثقیل,خرید انواع جرثقیل, خرید جرثقیل, خرید جرثقیل برجی, خرید جرثقیل دروازه ای, خرید و فروش جرثقیل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *