جرثقیل کامیونی

جرثقیل کامیونی

جرثقیل کامیونی : جرثقیل ها برای جا به جایی ابزار در جهت قائم مورد استفاده قرار می گیرند. پیدایش و ساخت جرثقیل کمک شایانی به صنعت ساخت و ساز و جا به جایی ابزار نمود بنابراین استفاده از آن در حال حاضر در صنعت ساخت و ساز به ویژه سوله سازی بسیار پر رونق می باشد. جرثقیل ها در ابتدا بسیار ساده و ابتدایی بودند و به وسیله ی چوب ابزار جا به جا می شده است اما در حال حاضر جرثقیل ها پیشرفت زیادی کرده اند و انواع زیادی دارند. انواع جرثقیل در متن زیر ذکر شده است.

·        جرثقیل های آویز: از این نوع جرثقیل در زمانی که با محدودیت فضا مواجه باشیم استفاده می کنیم. این نوع جرثقیل می تواند به بالا ترین قسمت نصب شده و بار را جا به جا نماید.

·        جرثقیل های سقفی: که شامل دو نوع تک پل و دو پل می باشند و بار را در جهات افقی و عمودی جا به جا می کند.

·        جرثقیل های دروازه ای: جرثقیل های دروازه ای در دو نوع دروازه ای و نیم دروازه ای می باشند.

·        جرثقیل بازویی: جرثقیل های بازویی در دو نوع بازویی دیواری و یا ستونی مورد استفاده قرار می گیرند. از این نوع جرثقیل در صنایع استفاده ی زیادی می شود.

·        جرثقیل های خاص: این گروه از جرثقیل در واقع ترکیبی از گروه های دیگر می باشد. و برای موارد خاص استفاده می شود. این موارد می تواند شامل پشته کردن و یا موارد دیگر کاربرد داشته باشند.

از دیگر انواع جرثقیل می توان به جرثقیل های کامیونی اشاره نمود. این نوع جرثقیل به صورتی طراحی شده است که ناحیه ی پشتی آن به حالت کامیونی می باشد. جرثقیل های کامیونی در فضا های داخلی شهر بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از آن مزایای زیادی دارد:

·        در ساختمان سازی کاربرد دارد.

·        انتقال کالا و مواد از مکانی به مکان دیگر که توسط جرثقیل های کامیونی به راحتی صورت می گیرد.

·        جا به جایی توسط جرثقیل های کامیونی به راحتی و بسیار سریع صورت می گیرد.

·        این نوع جرثقیل در حمل بار دارای توان بسیار بالایی می باشد.

 

جرثقیل بازویی, جرثقیل کامیونی, جرثقیل ماشینی, جرثقیل های آویز, جرثقیل های دروازه ای, جرثقیل های سقفی, جرثقیل های کامیونی, ساخت جرثقیل

جرثقیل ماشینی

جرثقیل ماشینی : جرثقیل ها انواع گوناگونی دارند. از جرثقیل برای حمل بار در ساخت و ساز و صنایع مختلف استفاده می شود.

در گذشته که مردم برای حمل بار های سنگین نمی توانستند از وزن خود استفاده نمایند به فکر ساختن ابزاری افتادند که بتواند بار ها را حمل کند. در ابتدا جرثقیل ها به صورتی ساده و کاملا ابتدایی بودند اما با گذشت زمان کم کم  پیچیده شده و در آخر به انواع گوناگون تقسیم شدند.

در حالت کلی از انواع جرثقیل می توان استفاده ی بهینه نمود جرثقیل ها انواع گوناگونی دارند:

·        جرثقیل های آویز: به این نوع جرثقیل جرثقیل سقفی نیز گفته می شود ، که در زمانی فضای محدودی وجود داشته باشد از آن استفاده می شود.

·        جرثقیل های سقفی: از جرثقیل های سقفی برای استفاده در جهت های افقی و عمودی استفاده می شود و بار را در این جهات جا به جا می سازد.

·        نیم  دروازه ای: به آن ها تک پل نیز گفته می شود. و برای تخلیه بار در فضای خارجی مورد استفاده قرار می گیرد.

·        جرثقیل های دروازه ای: از این نوع جرثقیل که هم در فضا های باز و هم بسته استفاده می شود برای بالا و پایین کردن اقلام سبک استفاده می شود.

·        جرثقیل دروازه ای گردان: در گمرکات استفاده می شود.

تاریخچه جرثقیل ماشینی

جرثقیل های ماشینی : این نوع جرثقیل ها در دو نوع ماشینی و کامیونی بوده و در محیط شهری از آن استفاده می شود. از این نوع جرثقیل معمولا برای حمل بار های ماشینی استفاده می گردد. استفاده از جرثقیل های ماشینی سرعت کار ر ا بالا برده و کار کردن با آن در سهولت کار نقش به سزایی دارد. همچنین فضای کمی که این نوع جرثقیل دارد موجب استفاده ی بهینه از فضا خواهد شد. جرثقیل های ماشینی بار ها را همانند بار های ماشینی را از مکانی به مکان دیگر در مدت زمان کمی جا به جا خواهد کرد. از نوع کامیونی جرثقیل های ماشینی نیز در ساختمان سازی و حمل بار های ساختمانی به میزان زیادی استفاده می شود. جرثقیل های کامیونی همانند نوع دیگری از جرثقیل های ماشینی جا به جایی سریعی دارد.

انواع جرثقیل, تاریخچه جرثقیل ماشینی, جرثقیل, جرثقیل سقفی, جرثقیل ماشینی, جرثقیل ها, جرثقیل های کامیونی, جرثقیل های ماشینی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *