جرثقیل دروازه ای

جرثقیل دروازه ای

جرثقیل دروازه ای : جرثقیل ها با توجه به استفاده  ی بسیاری که از آن ها می شود معمولا به صورت انواع مختلفی وجود دارند. استفاده از جرثقیل قدمتی بالا دارد و انسان از آن از زمان های بسیار دور برای جا به جایی وسایل استفاده می کرده است. اما در حال حاضر به دلیل استفاده ی گسترده از جرثقیل ها برای ساخت های گوناگون انواع مختلفی از جرثقیل به وجود آمده است یکی از این جرثقیل ها، جرثقیل های بازویی و یا دروازده ای و یا ستونی می باشد.

جرثقیل های دروازه ای برای بالا و پایین بردن وسایل مورد استفاده قرار می گیرد. البته این کار توسط جرثقیل های دیگر نیز مورد استفاده قرار می گیرد اما یکی از انواع مهمی از جرثقیل ها که این امر را انجام می دهند جرثقیل های دروازه ای هستند. سیستم جرثقیل های دروازه ای طوری طراحی شده است که امکان استفاده و جا به جایی در محیط های باز و بسته را فراهم می سازد. همچنین می توان به کمک این جرثقیل هم زمان چند جا به جایی را انجام داد. جرثقیل های دروازه ای از آنجا که دو منظوره می باشند و می توان از آن ها در هر محیطی استفاده نمود می توان برای دیوار ها، سطوحی که شیب دارند، حیاط و در محیط های داخلی در کارخانه ها برای قسمت های جوشکاری، ماشین کاری، بسته بندی و… استفاده نمود.

جرثقیل های دروازه ای مزیت فراوانی دارند اما معایبی هم دارا می باشند. از این نوع جرثقیل تنها می توان بار هایی با وزن های مشخصی را حمل کرد که اصولا این وزن ها پایین می باشند چرا که جرثقیل های دروازه ای تحمل حمل بار های سنگین را نخواهند داشت. از انواع جرثقیل های دروازه ای می توان به جرثقیل های بازویی اشاره نمود. این نوع جرثقیل به منظور دسترسی به فضا های گوشه ای مورد استفاده قرار می گیرد. همان طور که گفته شد یکی دیگر از معایب استفاده از جرثقیل های دروازه ای محدودیت ارتفاع می باشد. در این نوع جرثقیل نمی توان بار هایی با ارتفاع زیاد را حمل نمود و تنها بار های استاندارد با ارتفاع را می توان حمل کرد.

انواع جرثقیل های دروازه ای, جرثقیل دروازه ای, جرثقیل ها, جرثقیل های بازویی, سیستم جرثقیل های دروازه ای, قیمت جرثقیل های دروازه ای, کاربرد جرثقیل های دروازه ای, مزایای جرثقیل های دروازه ای

جرثقیل نیم دروازه ای

جرثقیل نیم دروازه ای : جرثقیل ها انواع گوناگونی دارند که هر کدام از آن ها کاربرد خاص خود را دارند. از جرثقیل برای جا به جایی وسایل استفاده می شود. در متن زیر انواع جرثقیل را برایتان شرح می دهیم.

انواع جرثقیل

·        جرثقیل های آویز که به آن ها جرثقیل های سقفی و یا زنجیری نیز می گویند.

·        جرثقیل های سقفی در دو نوع تک پل و دو پل

·        جرثقیل های نیم دروازه ای یا طره ای

·        جرثقیل های ستونی که به آن ها دروازه ای و یا بازویی نیز گفته می شود.

·        جرثقیل دروازه ای گردان

·        جرثقیل های کامیونی که به روی کامیون نصب می شوند.

·        جرثقیل های خودرویی و یا خود رونده

·        جرثقیل های چرخ زنجیری

·        جرثقیل های برجی که به تاور کرین ها نیز معروف هستند.

·        جرثقیل دیواری

در این متن هدف ما معرفی جرثقیل های نیم دروازه ای می باشد. که در متن زیر توضیح داده شده است.

جرثقیل نیم دروازه ای

این نوع جرثقیل که به جرثقیل طره ای نیز معروف می باشد. اصولا برای تخلیه و یا بارگیری اجناس مورد استفاده قرار می گیرد. از جرثقیل های نیم دروازه ای همچنین برای بار های سنگین استفاده می شود. به این صورت که بار هایی که وزن زیادی در فضای خارجی سوله دارا هستند به کمک جرثقیل های نیم دروازه ای جا به جا می شود. جرثقیل های نیم دروازه ای ساختار و کاربردی تقریبا مشابه با جرثقیل های سقفی دارد. اما یک تفاوت عمده در بین این دو نوع جرثقیل وجود دارد که آن هم وجود دو ستون متصل به پل و کلگی در این جرثقیل است. ستون های اتصال شده همراه با جرثقیل در مسیر های طولی حرکت انجام می دهند.

خود جرثقیل های نیم دروازه ای نیز دارای انواع گوناگونی می باشند که شامل انواع زیر است:

·        جرثقیل های نیم دروازه ای تک پل

·        جرثقیل های نیم دروازه ای دو پل

·        جرثقیل های نیم دروازه ای کنسول دارد

·        جرثقیل های نیم دروازه ای بدون کنسول

باید توجه داشت استفاده از این نوع جرثقیل مزایایی نیز به دنبال دارد که از این بین می توان به نقل و انتقال راحت آن اشاره کرد.

جرثقیل, جرثقیل طره ای, جرثقیل نیم دروازه ای, جرثقیل های سقفی, جرثقیل های نیم دروازه ای

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *